Zimní Víno z blízka na hradě Špilberku.
Festival Víno z blízka pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o. p. s.

Vážení milovníci vína, přátelé jižní Moravy,

za deset let pořádání Festivalu otevřených sklepů a Vína z blízka máme v seznamu asi 330 spřátelených a spolupracujících vinařství. Mezi nimi velká, střední i úplně neznámá. Vloni jsme vsadili na ta známější, letos jsme vybrali kvalitu, kterou v supermarketech nenajdete. Ne každý vinař se totiž touží stát středním, natož velkým výrobcem. Mnozí jdou za svým ideálem kvalitního a typicky moravského vína. Doba jim přeje, moravský vinný patriotismus vládne napříč českými i moravskými kraji a napříč všemi generacemi. Po třech vinařstvích jsme vybrali z každé vinařské podoblasti a přidali ještě vinařství třinácté. Reprezentují vinařskou oblast Morava od Hnanic na Znojemsku až po Bzenec na Kyjovsku, od Archlebova na severu až po Sedlec u Mikulova na jihu. V nabídce budou tedy všechny typické odrůdy z moravských vinic v mnoha regionálních obměnách a určitě nebudou chybět ani mladá vína z letošního ročníku, speciálky či sekty. Přijďte si s přáteli cinknout na republiku, hojnost darů naší země a na zdraví.
 
Koupit vstupenky na Víno z blízka

Znojemsko - kvalita jako pro nejlepší přátele

Vše, co slibujeme v úvodníku, do puntíku splňuje trio vinařství ze Znojemska. Vína Josefa Kořínka z Hnanic potěší znalce nekompromisně suchých a kořenitých veltlínů a sauvignonů dolnorakouského typu. Waldberg z Vrbovce dorazí s kvalitními ryzlinky a sylvány. A do třetice to nejmenší, vinařství Partilia z Chvalovic je příběhem dvou kamarádů, kteří vyrábějí vína tak, jako by je dělali pro nejlepší přátele.
 
Samá kvalitní vína

Mikulovsko - radost a pestrost vinaření

Mezi třemi vinařstvími zpod Pálavy objevíme zas krásu různosti a protikladů moravského vinařství. Sedlecká vína jsou velkým podnikem a pokračovatelem dlouhé tradice bývalých vinařských závodů, naopak vinařství Tomáše Vicana je příkladem zbrusu nového a promyšleného vinařského projektu dneška. Třetím pólem je malé vinařství Zdeňka Matuly z Dolních Dunajovic, třígenerační rodinný podnik s produkcí 7 000 lahví.
 
Vinaři z Mikulovska

Špilberk - zážitek se vším všudy

Ve vstupence vám k 13 vinařstvím přidáme výstavu o století mezi dneškem a koncem první světové války. Malé i větší slané i sladké občerstvení včetně kávičky najdete v Babinský bistro, v hradním vinném sklepě, v hlásce s vyhlídkou na Brno nebo v kavárně v jižním křídle. A jako nezbytnou přestávku v celodenní degustaci doporučujeme využít prohlídku všech expozic a výstav na hradě. Vinaři, službami i všemi prostory Špilberku vás spolehlivě provede náš tištěný průvodce, nakupovat vína můžete na místě on-line.
 
Víno, výstavy i občerstvení
Copyright © 2018, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.
Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: vinozblizka@nap.cz; tel: 515 903 121