Zimní Víno z blízka na hradě Špilberku.
Festival Víno z blízka pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o. p. s.

Vážení milovníci Vína z blízka a Brna,

jsou mezi vámi tací, co se už nemůžou dočkat a už v létě ze mě mámili slib, že Špilberk bude. Věřím, že s sebou vezmou i přátele, kteří budou na zimním Víně z blízka poprvé. Vzkaz pro všechny: nespoléhejte na to, že víte, jak to chodí. Proti loňsku máme pár změn. Především: ve vstupence máte 13 degustačních žetonů, jeden žeton – jeden vzorek vína. Další si můžete koupit po deseti korunách. Tuto změnu jsme udělali jako nezbytnou podmínku pro udržení existence celé akce a vycházíme tím vstříc vinařům. Druhou změnou, kterou vycházíme vstříc návštěvníkům, je umístění výdeje a prodeje vín přímo na hrad. Výdejna a prodejna bude v jižním křídle, hned jak vejdete hlavní bránou, po levé ruce naproti parkovišti. V prodejně budou všechna vína, která jsou k degustaci. Zde budeme evidovat vaše objednávky přes e-shop v mobilu, případně je zde zaplatíte cash či kartou. U jednotlivých vinařů prodej nebude! V centrální prodejně si vína můžete nakoupit, vyzvednout nebo domluvit rozvoz po Brně či rozeslání po republice. Při vlastním odvozu vám dáme povolenku k vjezdu na hrad.
 
Koupit vstupenky na Víno z blízka

On-line nákup vín

Výhody on-line nákupu: nepotřebujete peněženku, nemusíte řešit dopravu vína domů, máte přehled, kolik lahví je ještě skladem. Včasný nákup - jistota před vyprodáním. Rezervace není možná, vína vám garantujeme až po zaplacení. Vidíte aktuální stav skladových zásob na hradě. Při nákupu 6 a více lahví je možné objednat dovoz nebo zaslání. Uzávěrka pro provedení plateb je v sobotu 1. 12. v 17:00.
Vinaři a jejich vína na Špilberku

Doprava aneb Ježíšek víno nepije, ale nosí

Vyzvednutí vín přímo na hradě - přístup autem na parkoviště za hlavní bránou (u děla). Pro krátkodobý vjezd za účelem nákupu vám vydáme povolenku k vjezdu. Rozvoz po Brně do dvou dnů zajišťuje pořadatel, cena 10 Kč za láhev. Poštou nebo kurýrem, kamkoliv do 10 dnů za cenu dopravce. Pod stromeček i na sváteční stůl včas a jenom to, co jste si sami prochutnali.
Seznamy vín k degustaci

K vínu a mlsání - díl první

Hradní menu ve vinném sklepě: bramboračka s hříbky, pikantní masový guláš a střapáče, krkovice s dýňovým pyré, pupek s bramborovou kaší. Hradní hláska a jižní terasa - výhledy a občerstvení: škvarková pomazánka s vídeňskou cibulkou na chlebu, masová paštika na sezamovém rohlíku, vepřový řízek s okurkou a chilli chlebem, bramborové chipsy. Ještě více jídla příště.
Menu k vínu na Špilberku
Copyright © 2018, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.
Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: vinozblizka@nap.cz; tel: 515 903 121