Zimní Víno z blízka na hradě Špilberku.
Festival Víno z blízka pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o. p. s.

Vážení milovníci Vína z blízka a Brna,

je na čase mluvit o tom podstatném – o víně. Třináct vinařství přiveze na Špilberk celkem 141 vín. Z toho bude vín z bílých odrůd a jejich cuvée 110, červených 20, rosé 7 a 4 sekty. Spočítali jsme i nejvíce zastoupené odrůdy, mezi kterými vítězí pinoty, tedy rulandská vína bílá, šedá a modrá, ale podle jednotlivých odrůd jsou nejpočetnější: 13x RŠ, 11x VZ, 10x CH, po 8 RR, RV a TČ a 7x Pa a SG. Pak následují další odrůdy a jejich cuvée, po jednom víně jsou zastoupené: Bouvierův hrozen, Děvín, Merlot, Neuburské, Solaris a Souvignier Gris. Pro úplnost je v nabídce i jedno víno oranžové: Pinot blanc ORANGE mzv 2016 suché a jedno qvevri víno. Z cuvée vybírám jedno s názvem podněcujícím fantazii: Trojka na slámě. Žádná sláma k dispozici nebude, jedná se o Cabernet Moravia + Frankovka + Veltlínské zelené, slámové víno. A úplně extra produkt z hroznů bude révový olej extra panenský za studena lisovaný. Cenově jsou od 100 Kč za Frankovku z Mikulovska až po 395 Kč za Rulandské šedé vzh oranžové víno 2016 suché z Bořetic nebo 500 Kč za již zmíněné slámové víno z Mutěnic. A pro fajnšmekry: 19 vín je se zbytkovým cukrem do 0,5 g. Suchých vín je celkem 50, polosuchých 57, polosladkých 28 a sladkých 6. Prostě konečně Morava v Brně!
Koupit vstupenky na Víno z blízka

Výběr a nákup vín přímo od degustačního stolu

Už v minulém newsletteru jsme vám psali, jak si můžete výběr, nákup a odvoz či doručení vín až domů maximálně ulehčit. Průvodce s vinaři a jejich víny i samotný e-shop budete mít v mobilu. Hrad pokryjeme ještě silnější wi-fi sítí než loni, takže můžete objednávat a platit on-line, případně si vytvořit on-line objednávku a zvolit platbu kartou či cash na výdejním místě v přízemí hradu. Vyzkoušejte průvodce a e-shop už od pondělí 26. listopadu ve svém mobilu!
 
Průvodce a e-shop od 26. 11.

Pod stromeček i na sváteční stůl bez starostí

Pokud si zakoupíte do 5 lahví, předpokládáme, že si je hned odnesete. Od 6 vín si můžete objednat rozvoz do dvou dnů po velkém Brně za cenu 10 Kč za lahev. Na převzetí se s vámi poté domluvíme dle vašich časových možností. Pokud bydlíte mimo Brno, zásilku vám doručíme prostřednictvím doručovatelů za jejich cenu.
 
Vinaře a vína si prohlédněte už teď

K jídlu a mlsání - díl druhý

Paní Květa z bistra Babinský pro vás připraví v sále Ogilvy rillettes z vepřového masa, kachní játra na rozmarýnu v husím sádle, trhanou vepřovou krkovičku v máslové briošce, uzená kuřecí prsíčka s cukrovým melounem, crostini s fresh cheese a tapenádou z oliv, sušených rajčat, ořechů a bazalky a další. Přímo v bistru bude navíc poctivá zelňačka nebo tři druhy nakládaných hermelínů.
 
Menu k vínu na Špilberku
Copyright © 2018, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.
Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: vinozblizka@nap.cz; tel: 515 903 121