Svatý Martin pod Pálavou 2018
Festival otevřených sklepů pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o.p.s.

Vážení milovníci vína, přátelé jižní Moravy,

i víno, jako my všichni, má svoji domovinu – vinohrad, kde vyrostlo. Svůj rodný dům – sklep, kde dozrávalo. Své rodiče – vinohradníky a vinaře, kteří se o něj starali. A svůj životní příběh, který skončí letos o Vánocích možná právě na vašem stole. Celý rok jste chodili vy za vínem a o svátcích přichází víno za vámi. Berte ho jako milou návštěvu či přítele a prožijte s ním hezké chvíle.
 
Za všechny kolegy pečující o Moravské vinařské stezky, pořádající Festivaly otevřených sklepů či brněnský festival Víno z blízka, vám přeji šťastné a spokojené Vánoce a hodně zdraví, úspěchů a krásných zážitků v roce 2019.
Juraj Flamik
 

Když svařené víno, tak na karamelu

Z vody a cukru umíchejte v rendlíku karamel jako med. Přidejte po kousku či dvou skořici, hřebíček a badyán a do linoucí se vůně vlijte červené víno. Přidejte kůru z citrónu a kolečko pomeranče také s kůrou a zlehka občas vařečkou roztočte. Až se začne dělat bílá pěna, svařák je hotový. Provoní domov a zahřeje tělo.
 

Zajímá nás, jaké vinařské akce vás nejvíce baví

Patříme do party zvídavých výzkumníků, kteří se rozhodli zeptat milovníků vína, jako jste vy, na jaké akce s vínem chodí nejraději. Opravdu nás hodně zajímá, jak se liší preference lidí ve Španělsku, Itálii, Maďarsku a u nás. Kolegové připravili krátký dotazník, tak pokud vám to zapadne do předvánoční pohody, budeme vám za odpovědi velmi vděčni.
 
 
Jaké akce s vínem vás nejvíce baví

Co nám přinese příští rok

Festivaly otevřených sklepů budou 27. a 28. dubna na Podluží a víkend před Sv. Martinem v Modrých Horách. Letní večery s Vínem z blízka budeme od 16. května trávit v brněnské Otevřené zahradě s vinaři nejen z Moravy, ale i Čech a předvánoční – nákupně degustační Víno z blízka v centru Brna máme v kalendáři na sobotu 30. listopadu. Fotogalerie z letošních akcí najdete na našem webu.
 
Fotogalerie Festivalu otevřených sklepů
Copyright © 2018, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 
Pro odhlášení newsletteru klikněte sem: Odhlásit

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.

Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: otevrene.sklepy@nap.cz; tel: 515 903 121