Jaro na Podluží 2019
Festival otevřených sklepů pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o.p.s.

Vážení milovníci vína, přátelé jižní Moravy,

otevíráme 11. festivalový ročník a přinášíme zprávy o připravovaném 25. festivalu. Po dlouhých šesti letech se vracíme na Podluží, jemuž se díky živým folklorním tradicím říká „malovaný kraj“. Už teď prozradíme, že lidových ornamentů, moravských krojů a písniček u cimbálu si užijete více než kdy jindy. A to není jediná výjimečnost nastávajícího festivalu. Jako kdybychom vyslyšeli ty opakované připomínky z anketních lístků, kde požadujete více vinařů, více jídla, více muziky a více autobusů. Takže vinařů bude 38. Nejvíce v sklepní vesničce Nechory u Prušánek, 3 vinaři budou v Moravském Žižkově, který jsme do sestavy obcí na Podluží zařadili poprvé. To abyste postupně poznali více vinařských obcí. Všude bude dostatek gurmánských pochoutek a například jen v Mikulčicích budou tři cimbálky najednou. A dopravu jsme vymysleli tak, že budou dvě samostatné linky a autobus vás z jedné obce do druhé odveze za 6 až 10 minut. Zkrátka máte šanci si to extrémně užít.
 
Kupte si vstupenky na festival

Festivalové obce

V Moravské Nové Vsi bude všech 8 vinařů kolem romantického sklepního náměstíčka, zvaného Výmol. V Prušánkách najdete všechny vinaře ve sklepní vesničce Nechory – přes 400 sklepů zde tvoří devět samostatných uliček. V Hruškách jsou všichni kolem ulice Sklepní. V Žižkově se projdete návsí a kolem kostela, no a v Mikulčicích jsou 4 vinaři u Myslivny a ke dvěma v Těšických búdách vás doveze koňský povoz.
 
Vinaři ve festivalových obcích

Registrační místo

Centrální obcí bude Moravská Nová Ves. Registrační místo je na místním obecním úřadě, zastávka busu hned vedle. Centrální autobusové stanoviště bude u železniční stanice v téže obci. Vstupenky a festivalové tašky budeme vydávat už v pátek od 17:00 do 20:00 a v sobotu od 8:00 do 15:00. V neděli pro opozdilce od 10:00 do 12:00. Sklepy mají otevřeno v sobotu od 10:00 do 21:00, v neděli do 15:00.
 
 
Zjistěte vše o průběhu akce

Ubytování, ubytování, ubytování!

Festivalových balíčků máme v nabídce asi 280, dalších 70 lůžek ještě domlouváme. Na stránkách jsme pro vás vyhledali dalších 77 penzionů v okolí. Hotelové busy budou jezdit do Moravské Nové Vsi z Hodonína (přes Lužice a Mikulčice), z Břeclavi (přes Hrušky) a z Velkých Bílovic (přes Moravský Žižkov a Prušánky). Festivalový balíček obsahuje večeři, dva noclehy a vstupenku – vše přímo ve vašem hotelu.
 
Zajistěte si ubytování
Copyright © 2019, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 
Pro odhlášení newsletteru klikněte sem: Odhlásit

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.

Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: otevrene.sklepy@nap.cz; tel: 515 903 121