Jaro na Podluží 2019
Festival otevřených sklepů pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o.p.s.

Vážení milovníci vína, přátelé jižní Moravy,

na otázku: „Jak se vám daří?“ odpovídají vinaři: „Ten loňský ročník byl vynikající, hojná úroda a krásná vína.“ Myslí tím samozřejmě ročník 2018, takže je těší trávit čas ve sklepě a školit vína před lahvováním. Starší ročníky a část vín z úrody 2018 přijdou na trh už k Velikonocím a samozřejmě na degustační stoly Festivalu otevřených sklepů. Ve vinicích proběhlo v lednu a únoru stříhání révy a úpravy vedení. K práci vinařů teď patří i modlení se, aby nepřišlo příliš brzy jaro a hlavně pozdní jarní mrazy. Dlouhodobý žebříček odrůd pěstovaných na Podluží vedou Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Frankovka, Veltlínské zelené, Rulandské šedé a Svatovavřinecké. Původní, kdysi bohatě zastoupené (a mojí nejoblíbenější) odrůdě Sylvánské zelené patří s 25 ha až 20. místo. Samozřejmě nechybí muškáty, pinoty, ryzlinky, Hibernal, ani Dornfelder, Merlot či v kolébce zdejších vinohradů vyšlechtěný Cabernet Moravia nebo Fratava.
 
Kupte si vstupenky na festival

Těšické búdy v Mikulčicích

Bývalá osada Těšice je součástí Mikulčic od roku 1951. Dle kroniky to měli lidé z osady do vinic daleko: zamlada 10 250 kroků a pro stařečky 12 500 kroků. My vám cestu do sklepů k Výmolovým a Vinařství Maláník-Osička zkrátíme na pouhých 1 204 kroků. Tito dva vinaři vám nabídnou dohromady 48(!) vín. Od sektu Ryzlink extra dry 2017 přes 15 bílých suchých a 16 červených až po Těšický rubín mzv 2015. A buďte připraveni na překvapení: nahoře malý domeček a pod zemí obří sklepy!
 
Vinaři v Mikulčicích

Tři vinařství v Moravském Žižkově

Dala by se utřídit jako malé, střední a velké rodinné vinařství. To největší, Vinařství Maděřič, s produkcí 200 000 lahví nabídne kolekci 20 vín a 3 hroznové speciality. To střední, Vinařství Veverka, produkuje 50 000 lahví a kromě jiného patří k vinařům s pěkným a vtipným logem, protože na něm uhání malá veverka. To malé, Vinařství Mečl, je už možná také větší než malé, každopádně vína oceněná medailemi na AWC Vienna stojí za to, abyste to zjistili osobní návštěvou.
 
Vinaři v Moravském Žižkově

Vstupenky a ubytování ještě jsou

Do festivalu zbývá necelých 8 týdnů. Sledujeme křivku prodeje vstupenek a jsme vysoce nad průměrem, takže předpokládáme, že zase bude týden dva před festivalem vyprodáno. Zejména skupinám doporučujeme neváhat. Ubytovacích balíčků (dvě noci, lůžko, vstupenka, dovoz-odvoz) zbývalo asi 55, tak jsme domluvili ještě dalších 40 – letos nejen v okolí, ale i přímo ve festivalových obcích.
 
Sežeňte si ubytování
Copyright © 2019, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 
Pro odhlášení newsletteru klikněte sem: Odhlásit

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.

Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: otevrene.sklepy@nap.cz; tel: 515 903 121