Jaro na Podluží 2019
Festival otevřených sklepů pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o.p.s.

Vážení milovníci vína, přátelé jižní Moravy,

z odborných kruhů přišly zprávy o velkých úspěších moravských vinařů. Jsou doslova zavaleni medailemi. Jen na vysvětlenou, medaile na mezinárodních soutěžích mají šanci dostat ti, kteří na soutěž přihlásili vína. To je obvykle deset až dvacet vinařů, kteří si to s pomocí Vinařského fondu musí zaplatit. Takže medaile neznamená, že víno je nejlepší ze všech, ale pouze z přihlášených. Ale přesto je to impozantní: z prestižní soutěže Vinalies Internationales v Paříži přivezli vinaři 23 zlatých a 31 stříbrných medailí (celkem z 3 340 soutěžících vín ze 45 zemí). Za obrovský úspěch se označuje i to, že o týden dříve získali naši vinaři na soutěži Bacchus Madrid nejen 7 zlatých a 2 stříbrné, ale Vinařství Mikrosvín přiváží velkou zlatou za suché bílé Chardonnay 2017 (tam soutěžilo 1 600 vín). K tomu skromně dodejme, že i pro nás je to úspěch, protože téměř všechna oceněná vinařství znáte osobně z našich festivalů. Mezi všemi oceněnými jsou pouze dvě vinařství, která se do festivalu doposud nezapojila. A jedno z nich – Vinařství Baloun, je už přihlášené na podzimní festival v Modrých Horách. Ale nepředbíhejme.
 
Kupte si vstupenky na festival

Podluží - rekordních 498 vín!

Více sklepů, jídla a cimbálek jsme vám už slíbili. Nastal čas oznámit další absolutní rekord: na festivalu bude k degustaci 498 vín. Absolutně poprvé je všechny, a to s kompletní analytikou, uvidíte ve svém mobilu. Abyste se v tom vyznali, přidali jsme do e-průvodce možnost označit si vína, která vám chutnala a napsat k nim krátkou poznámku. Tato vína se vám pak ukáží v samostatném seznamu a můžete je sdílet na sítích.
 
Vinaři a jejich vína

Epicentrum v Nechorách

V Nechorách bude otevřených 13 sklepů. Staré dobré známé letos doplní dvě nová vinařství a společně vám nabídnou asi 150 vín s velice bohatou kolekcí červených. Cimbál a Kapela starých časů vás obšťastní u Milana Vašíčka, ochutnávku archivů nabídne Ruda Tesařík. A teď pozor – sedm sklepů má pro vás připraveno jídlo: od domácích pomazánek, polévek a ovocných koláčů přes gril, guláš, škvarky a vinařův kotlík až po sladké maltaše. Pro ty, kteří to mají rádi na stojáka, až po excelentní sklepní restauraci U Jeňoura.
 
Vinaři v Nechorách

Ubytování na webu, vše ostatní v mobilu

Ubytovací balíčky nabízí poslední tři dvoulůžkáče a pak asi devět vícelůžkových apartmánů. Říká se tomu poslední šance. Pokud máte vstupenku a ubytování, čeká vás už jenom čistá radost. Právě dovezli tašky s krásným potiskem, v katalogu provádíme poslední korektury a ajťáci ladí průvodce a e-shop v mobilu. Domysleli jsme dopravu, takže v klidu můžete objednávat i kartóny s dovozem domů. Počasí jsme objednali jasno a slunečno, teploty od 5 do 12 stupňů (ve sklepech).
 
Sežeňte si ubytování
Copyright © 2019, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 
Pro odhlášení newsletteru klikněte sem: Odhlásit

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.

Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: otevrene.sklepy@nap.cz; tel: 515 903 121