Jaro na Podluží 2019
Festival otevřených sklepů pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o.p.s.

Vážení milovníci vína, přátelé jižní Moravy,

začínáme odpočítávat: dnes máme 22, zítra 21 dnů do začátku festivalu… Nejvyšší čas trochu si nastudovat program. Zejména pokud budete hledat i méně dostupná až vzácná vína z archivů a osobních zásob vinařů. Například Vinařství Glosovi nabízí deset archivních a speciálních vín od Chardonnay 1999 přes Tramín 2006 slámové až po Syrah Natura 2015. U Jiřího Maděřiče v Moravském Žižkově budou v rámci archivních vín například červená Frankovka a Cabernet Sauvignon ročníku 2000 nebo Svatovavřinecké a Cabernet Moravia 2002. Ze stejného ročníku i suchý Muškát moravský, Rulandské bílé a Neuburg. Celkem je jich 11. Vinařství Dvořáček v Mikulčicích nabídne 10 speciálních vín ročníku 2015 a 2017. Mezi nimi Chardonnay sur lie ps barrique 2017 suché, Cabernet Sauvignon rezerva ps 2015 suché, Merlot rezerva vzh 2015 suché, ale i s vyššími cukry Sauvignon rezerva ps 2015 polosladké nebo Cabernet Moravia ledové 2015 sladké. I další vinaři nabízí na požádání prohlídku sklepů a degustace svých archivů. Výjimečná příležitost ochutnat vína zrozená v rozpětí dvaceti let.
 
Kupte si vstupenky na festival

Tradičně skvělá vína z Hrušek

Před téměř 90 lety byla v Hruškách založena Vinařská besídka. Zanikla za protektorátu a podruhé i v roce 1948. Dnes jsou pokračovatelem tradic hrušečtí vinaři a zahrádkáři. Dědové šířili osvětu polním kázáním ve vinicích, otcové postavili pálenici a dnešní generace se věnuje špičkovým vínům. Osm vinařů vám nabídne celkem 96 vín, z toho 63 bílých, 8 rosé a 25 červených.
 
Vinaři z Hrušek

Tichá aukce vín pro Lékaře bez hranic

Vinaři si váží daru života, a proto se rozhodli podpořit ty, kteří o něj po celém světě pečují. Tichá aukce vín šesti festivalových vinařství ve prospěch Lékařů bez hranic se uskuteční v sobotu od 12 do 16 před sklepem číslo 1 v Moravské Nové Vsi. Přispět můžete placenou ochutnávkou i nákupem archivního vína v dárkové kazetě. Za lékaře se na vás těší Michal Pospíšil, zdravotní bratr mise v Súdánu.
 
Více info v programu

V mobilu nebo tabletu najdete...

... profily vinařů a seznamy vín, mapu a jízdní řády autobusů, aktuální zprávy o vytíženosti dopravy, upozornění na program, anketu s volbou šampiona vín. Zaregistrujete se a můžete si navíc vytvářet seznam oblíbených vín a zapisovat si poznámky. A také využívat výhody on-line nákupu: zaplatíte on-line kartou, máte aktualizovaný přehled zásob a nemusíte přemýšlet, jak vína dopravit domů – vinař vám je pošle.
 
Vše o festivalu
Copyright © 2019, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 
Pro odhlášení newsletteru klikněte sem: Odhlásit

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.

Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: otevrene.sklepy@nap.cz; tel: 515 903 121