Letní večery s vínem, jaké jinde v Brně nezažijete!
Festival Víno z blízka pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o. p. s.

Vážené fanynky Vína z blízka, vážený mužský doprovode,

 
příští čtvrtek nás čekají plody snoubení země a slunce ve vinicích. Tak pojmenovává svoje vína vinařství Sonberk. Ty vinice jsou vlastní, je jich 45 hektarů a všechny jsou na svazích slunečného vršku Sonberk. Uprostřed těch vinic stojí symbol moderní vinařské architektury – budova architekta Josefa Pleskota z roku 2008. Tzv. redukce na keři vede k tomu, že na jedné hlavě dozraje pouze 1,5 kg a všechny hrozny jsou sbírány ručně. Už takhle od začátku tiskne vínům svůj rukopis Oldřich Drápal (mladší). A protože kvalita ročníků je různá, roční produkci vinařství udává v rozpětí 30 000 až 150 000 lahví. Ta nejlepší z nich vybírá Olda do světových soutěží vín. A úspěchy v nich jsou další charakteristikou vinařství Sonberk. Tak o tom všem si uprostřed zahrady a stolů plných vín ze Sonberku budeme ve čtvrtek 27. června povídat s další osobností současného vinařství.
 
KOUPIT VSTUPENKY

Decanter 2019: čtyři medaile pro Sonberk

Včera přišla zpráva, že z nejprestižnější světové výstavy vín Decanter World Wine Awards, do které se přihlásilo 17 tisíc vín z celého světa, si Sonberk odváží dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. Stříbro za Riesling 2017 VOC a Riesling Noble Rot, dva bronzy jsou za Riesling 2016 VOC a Merlot 2016. Na Decanter WWA se to povedlo už podruhé, v roce 2010 získal Sonberk Riesling titul nejlepší bílé suché víno střední a východní Evropy.
 
Ochutnejte vína ze Sonberku

Oldřich Drápal mladší

Je z vinařské rodiny, otec je slavným výrobcem speciálek – slámových a ledových vín. Na webu o Oldovi najdete velmi málo. Vlastně jen to, že první zážitek s burčákem měl v osmi letech; vystudoval Vinařské učiliště v Bzenci a maturoval na SViŠ ve Valticích. Nejprve pracoval ve vinařství Kolby a od roku 2003 tvoří vína na Sonberk v Popicích. Je členem Unie enologů. Vše ostatní se snad dozvíme naživo.
 
Setkejte se s Oldou Drápalem

Host večera - Petr Mikulica

Máte rádi folklór, tradici a zároveň rebelství a přiměřenou drzost? To je přesně Petr, několikanásobný velkopavlovický stárek, který převzal rodinné vinařství po otci a dál ho po svém rozvíjí. Nebojí se hrát si s více odrůdami, styly a podobami vína. Na Zahradnické fakultě v Lednici byl studentem Kamila Prokeše. Mají za sebou nespočet akademických konzultací a vypitých lahví :-). Jako s hostem Oldy Drápala si můžete s Petrem Mikulicou vypít skleničku i vy.
 
Vinařství Mikulica
Copyright © 2019, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 
Sledujte nás na FACEBOOKu

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.
Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: vinozblizka@nap.cz; tel: 515 903 121