Letní večery s vínem, jaké jinde v Brně nezažijete!
Festival Víno z blízka pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o. p. s.

Vážené fanynky Vína z blízka, vážený mužský doprovode,

mluví stroze a o sobě velmi málo. Zní to asi takto: k úspěchu vede kvalita, ta začíná ve vinohradu. Chce to redukci (omezení počtu hroznů na keři), lásku a trochu štěstí. Řídím se selským rozumem. Máme 1 ha vlastních vinic, ostatní je od souseda, hrozny výlučně z Vrbice, všechno lahvujeme, produkci navyšovat nechceme. Takový jednoduchý je návod na zisk šampióna na nejprestižnější soutěži vín Vinalies Internationales v Paříži. Dosáhl toho jako doposud jediný z Moravy a jako jediný dvakrát po sobě v historii soutěže. Říká, že se modlil, aby byl syn vinařem. Syn říká, že ničím jiným být nechtěl. Pro oba je podnikání radostí. Otec Leoš a syn Lukáš jsou třetí a čtvrtou generací vinařů v rodině, jmenují se Vinařství Horák a budou u nás ve čtvrtek 25. 7. v Otevřené zahradě, samozřejmě s celou svojí produkcí.
 
KOUPIT VSTUPENKY

Neuvěřitelný úspěch

Tak si to ještě jednou zopakujme: v Paříži se už 25 let koná nejprestižnější soutěž vín Vinalies Internationales. V roce 2016 na ní získalo Vinařství Horák titul nejlepšího vína světa v kategorii rosé, za Cabernet Moravia Rosé 2015 a v roce 2017 stejný titul v nejsledovanější kategorii bílých suchých vín za Hibernal vzh 2016 (z 3 540 vín ze 45 zemí). Francouzi asi budou na mapě hledat, kde je Vrbice – řekl k tomu Leoš Horák.
 
Vinařství Horák

Kde je Vrbice

V roce 2000 jsme na Vrbici vyznačili první kilometry Moravských vinařských stezek. Nebyl tam jediný ubytovatel, žádná hospoda, ani jeden vinař neotvíral sklep. Ale pro cyklisty se vesnice na široko daleko nejvyšším kopci se 400 obydlími a několika patry sklepů ve stráni stala brzy raritou. V roce 2009 jsme Vrbici vtáhli do prvního Festivalu otevřených sklepů. Dnes je se svými sklepy na Stráži téměř ikonou vinařských stezek a díky místním malovinařům značkou dobrých vín. Hledejte na mapě.
 
Vrbičtí vinaři v Brně

Vrbičáci drží spolu - hostem bude Mitoma

Hostem Vinařství Horák bude Vinařství Mitoma, sousedé z Vrbice. Název je skoro kryptogram, čili text se skrytým údajem složeným z některých písmen textu. Znamená Mikulicovi – Tonda a Martina. Časem asi budou název rozšiřovat, protože do rodinného vinařství se zapojily už i děti. Hospodaří na 16 ha vinic na Vrbici i v Bořeticích. Chloubou jsou Cabernet Moravia, Zweigeltrebe klaret nebo Rulandské modré jako frizzante.
 
 
Mitoma Vrbice
Copyright © 2019, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 
Sledujte nás na FACEBOOKu

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.
Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: vinozblizka@nap.cz; tel: 515 903 121