Letní večery s vínem, jaké jinde v Brně nezažijete!
Festival Víno z blízka pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o. p. s.

Vážené fanynky Vína z blízka, vážený mužský doprovode,

šetrné zacházení s půdou, co nejmenší zásahy do přírody a ochrana životního prostředí, zajištění trvale udržitelného rozvoje. To jsou témata, která čím dál více rezonují společností. Zabýváme se jimi u nás v Nadaci Partnerství, v Otevřené zahradě a zabývají se jimi třeba i vinaři ze spolku EKOVÍN. Dodržují zásady integrované a ekologické produkce hroznů a vína, usilují o co nejvyšší kvalitu produkce, ale zároveň u toho dbají na to, aby co nejméně zatěžovali životní prostředí. Jaké postupy konkrétně dodržují a jak se tyto zásady promítají do jejich práce ve vinohradu i ve sklepě? Zeptejte se jich na to ve čtvrtek 8. srpna. Pozvali jsme jich tentokrát sedm a přijedou nejen se zajímavými informacemi, ale hlavně se svými víny. Začínáme v 17:30.
 
KOUPIT VSTUPENKY

Dvě vinařství z Mikulova

Po dvou letech se do Otevřené zahrady vrátí známé Vinařství Volařík, naopak svou premiéru zde zažije Vinařství Nikolsburg. Své vinice má v nejlepších tratích Mikulovska a filozofií vinařství je respekt a šetrný přístup k přírodě. Využívá moderní technologie podpořené zkušenostmi předků. Výsledkem jsou vína s charakteristickou chutí typickou pro Mikulovsko. Přijďte ochutnat.
 
Vinaři z EKOVÍNu

Dvě vinařství z Pavlova

Do Brna zavítají také dvě pavlovská vinařství, naši dobří známí: rodinné vinařství NEPRAŠ & Co. a Reisten. Vinaři se rádi chlubí, že mají vlastní filosofii dělání vína, ale málokdo je opravdu filosofem. Jedním z těch mála je určitě Radek Nepraš, jenž zanechal nesmazatelnou stopu v mnoha vinařských institucích a pavlovských spolcích. Na počátku stál i u vzniku vinařství Reisten a dnes si s rodinou dělá radost ve vlastním vinařství. Velice se jim daří.
 
Program festivalu Víno z blízka

Po jednom z Nosislavi, Popic a Hustopečí

 
Rodinné bio vinařství Válka pěstuje révu na svazích přírodního parku Výhon v Nosislavi. Ve vinicích buduje kamenné meze, které pomáhají biologické rozmanitosti. Na terasách porostlých lékořicí, šípkem, višněmi a broskvomandloněmi pěstuje své hrozny i vinařství Gotberg z Popic. A šetrné obhospodařování s minimem zásahů je předpokladem pro vznik skvělých vín také hustopečské Vinařství Altenberg. O jejich kvalitách toho zjistíte víc příští čtvrtek.
 
 
Vstupenky na degustaci
Copyright © 2019, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 
Sledujte nás na FACEBOOKu

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.
Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: vinozblizka@nap.cz; tel: 515 903 121