Letní večery s vínem, jaké jinde v Brně nezažijete!
Festival Víno z blízka pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o. p. s.

Vážené fanynky Vína z blízka, vážený mužský doprovode,

tropická vedra trvají, ale zkracující se dny jim to spočítají. S oteplováním nám budou světové vinařské mocnosti stále více a více závidět naše severní polohy. Ne kvůli tomu, že slunce dodá více cukernatosti, ale naopak proto, že mírné léto a chladné noci zachovají v hroznech dostatek kyselinek. Jak jsou důležité, se můžeme přesvědčit na posledním z našich letních večerů s vínem z blízka. Přijedou vinaři z oblasti mezi Strážnicí a Blatnicí pod Sv. Antonínkem, tedy z kraje, který je charakteristický právě bílými víny s krásnou kyselinkou. Jsem rádi, že si v tomto čase brzkého vinobraní našli čas a právě s nimi, malými vinaři z blízka, se můžeme důstojně po moravsku rozloučit s letošní sezónou. 
 
KOUPIT VSTUPENKY

Doušek ze Strážnice

Strážnici budou zastupovat dvě vinařství. Jedno z nich máme i na seznamu vtipných vinařů, protože Lukáš Veverka si jako logo vybral skutečnou hezkou zrzavou veverku. Vinařství VITIS také drží shodu s názvem a v logu má listoví a plody révy. Vedle toho má na láhvi i medaile z Bukurešti – zlatou za Cuvée Horní Hory 2015 a stříbrnou za RR ps 2016. International Wine Contest Bucharest 2019 byla letos nejvýznamnější soutěží vín ve východní Evropě.
 
Vinaři ze Strážnice

Ze svahů Bílých Karpat

Ze své usedlosti Dúbravka v Tvarožné Lhotě k nám zavítá Jiří Uřičář. Mezi jeho víny vidím suchou Müller Thurgau 2018 a polosuchý Irsai Oliver 2018 – něco pro vyznavače výrazného aroma. S vůněmi souvisí vinařství ROSETA z Radějova, obklopené růžovou zahradou. Jak píšou: víno z nápojů nejkulturnější, růže z květin nejkrásnější, zažijte u nás harmonii krásy a ušlechtilosti.
 
Vinaři a jejich vína

Tři vinařství z Blatnice

 
Těšíme se na vinařku-dámu Jarku Staňkovou, dobrosrdečné bratry Kozumplíkovy a veselého mladíka Honzu Cíchu. Je milé je potkat jako lidi a současně vzácné jako typické malé vinaře ze Slovácka. Honza Cícha slibuje dovézt tradici v lahvi, dnes se tomu říká „lokální produkty“, směsku, moderně cuvée, prostě Blatnický roháč (RR, RB a SZ) – svědectví o blatnické půdě, mikroklimatu a tradicích.
 
Vstupenky na poslední Víno z blízka
Copyright © 2019, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 
Sledujte nás na FACEBOOKu

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.
Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: vinozblizka@nap.cz; tel: 515 903 121