Svatý Martin v Modrých Horách 2019
Festival otevřených sklepů pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o.p.s.

Vážení milovníci a znalci vín, přátelé jižní Moravy,

festival míří do Modrých Hor, centra Velkopavlovické vinařské podoblasti, vyhlášené červenými víny. Potvrdil to i letošní ročník Národní soutěže vín. Za tuto oblast postoupilo v pozici šampióna Rulandské modré z Habánských sklepů. Mezi vítězi jednotlivých kategorií jsou i vinaři z našeho festivalového výběru: Kamil Prokeš s Ryzlinkem vlašským, výběrem z cibéb 2017; Jan Stávek s Rosé Bočky 2018 a Vít Sedláček s vínem Dornfelder 2017. Do celostátního kola souboje o Salon vín z Velkopavlovicka postoupilo 373 vín. Zhruba tolik jich na našem festivalu můžete ochutnat v 34 sklepech, které budou pro vás otevřeny. Snad budou mezi nimi i vína se známkou Svatomartinské, letos totiž Vinařský fond povolil výjimku a budou se otevírat již od soboty 9. listopadu.
 
Kupte si vstupenky

Na festivalu poprvé

Mezi vinaři se poprvé na festivalu objeví čtyři vinařství. V Bořeticích malé butikové vinařství Baraque pod Slunečnou a ve Velkých Pavlovicích tři další: vinařství jednoho nadšence – Vinařství Turek & Šiška, malé rodinné vinařství Michna a jedna legenda, obestřena téměř tajemstvím – Vinařství Baloun. Jeho majitele Radomila Balouna charakterizuje přídomek „nesvázán konvencemi“ a dodejme, že možná právě proto je tak úspěšný.
 
Poznejte festivalové vinaře

Vítěz kategorie organických vín

Takový titul si odnesl ze soutěže Krále vín Tramín červený 2018 vinařství Baraque. K barvě i vůni kandované pomerančové kůry a mandarinkového kompotu přidají vinaři Lenka a František prý i trochu poezie a po vzoru Karla Čapka je připodobní lidským povahám. To v popisu šampióna Krále vín, Chardonnay 2015 vzb z Vinařství Vican, je rovnou věta: nekonečný závěr přináší všechny krásy světa. Tak možná přijde i Jaroslav Seifert.
 
Seznamy vín v profilech vinařů

Vše, co potřebujete vědět...

… už částečně najdete na webu, ostatní postupně doplňujeme. Ubytovací balíčky se vesele prodávají. Pro ty, kteří mají rádi pohodlí, jsou v nabídce ještě tři blízké hotely. V ceně balíčků jsou jako vždy i vstupenky a startovní festivalová taška na recepci. V seznamu dalších ubytovatelů je více než sto zřízení (některá už obsazena). Pro orientační běžce a pečlivé plánovače je na webu i mapa s polohou sklepů a trasou autobusů.
 
Najděte si ubytování
Copyright © 2019, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 
Pro odhlášení newsletteru klikněte sem: Odhlásit

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.

Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: otevrene.sklepy@nap.cz; tel: 515 903 121