Svatý Martin v Modrých Horách 2019
Festival otevřených sklepů pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o.p.s.

Vážení milovníci a znalci vín, přátelé jižní Moravy,

do letošního podzimního festivalu významně promluví vinaři ze spolku VOC Modré hory. Z 18 členů se jich 15 zúčastní festivalu. Odrůdy pro vína VOC vybrali samotní vinaři z těch nejtradičnějších a nejpříhodnějších pro svůj region. Jsou to Frankovka, Svatovavřinecké a Modrý Portugal. Vinice pro VOC vína jsou také pečlivě vybrány a na katastrech pěti obcí je jich 130 hektarů. Tento přísný výběr dává vínům jedinečné vlastnosti. Vinaři tím říkají, že právě tyto odrůdy a právě zde dávají dokonalá vína typická pro danou oblast. Ze tří modrých odrůd a jejích kupáží mohou vinaři udělat nejen červené víno, ale i bílý klaret a rozmanitá vína rosé. No a když k tomu přičteme bílá a oranžová vína z bílých a zelených odrůd, vinaření se začne podobat výtvarnému umění. Na festivalu si to můžete ověřit všemi smysly. 
 
Kupte si vstupenky

Jak vína na festivalu nakupovat

34 festivalových sklepů bude jedinečnou příležitostí nakoupit si na sváteční stoly nebo jako dárky přesně to, co vám chutná. Festival je prostě velkou degustací a nákupním trhem současně. Po roce testování jsme doladili festivalového průvodce a e-shop ve vašem mobilu. Před festivalem, během něj i po něm si budete moct vína objednávat, kupovat a nechat si je poslat domů. Podrobnosti již brzy.
 
Všechny informace o festivalu

Festivalový program už na webu

Vinařství pro vás připravují prohlídky sklepů a vinařské technologie, degustace z magnum lahví ve vinařství Horák nebo vertikální degustace frankovek u Jana Stávka. Z kultury to budou živé muziky,  harmonikáři, dětská cimbálová muzika Palička před vinařstvími Suský a Helena nebo expozice historie vinařství a místních tradic v kobylském muzeu s víny Ondřeje Brdečka… a spousta dalšího programu už na webu.
 
Prohlédněte si doprovodný program

S festivalem můžete i pomáhat

Na posledním jarním festivale jsme měli úspěšnou dražbu a prodej archivních vín na podporu Lékařů bez hranic. S iniciativou přišli sami vinaři. Na podzim, opět z iniciativy vinařů, se můžete zapojit do akce Vinaři jdou na dřeň. U zdravotních sester přímo na festivalové registraci se můžete nechat otestovat, jestli jste potenciálním zachráncem života – dárcem krvetvorných buněk.
 
Pomáhejte spolu s vinaři
Copyright © 2019, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 
Pro odhlášení newsletteru klikněte sem: Odhlásit

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.

Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: otevrene.sklepy@nap.cz; tel: 515 903 121