Svatý Martin v Modrých Horách 2019
Festival otevřených sklepů pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o.p.s.

Vážení milovníci a znalci vín, přátelé jižní Moravy,

o úspěších moravských vinařství se píše dobře a dá se to dělat velmi často. Někdy úspěchy dokonce nepatří jen vínům, jak dosvědčuje například nedávno vydaná kniha francouzského znalce vín Jean-Baptiste Ancelota. Knihu Wine Explorers připravoval 11 let, 1 500 dnů cestoval, navštívil 88 zemí a 500 vinařství, kde ochutnal 5 000 vín.  Svým způsobem u autora zvítězila Morava. Titulní stranu knihy tvoří fotografie výhledu na Pálavu pořízená mezi vinohrady v Popicích, kde navštívil vinařství Gotberg a Sonberk. Během své čtyřdenní cesty za moravskými víny byl prý ohromen jak samotnými víny, tak jedinečnou krajinou, kde vznikají. Možná bychom se na naši Moravu mohli dívat také tak, jako bychom ji viděli poprvé. Zkrátka znovu zkusit prožít lásku na první pohled. Festival k tomu dává dobrou příležitost vám, znalcům a milovníkům vín, i vašim přátelům, které máte možnost pozvat. Možná zde budou opravdu poprvé. A zamilují se.
 
Kupte si vstupenky

Neuvěřitelných 298 medailí z Vídně

Světová soutěž AWC Vienna patří mezi prestižní. Naši vinaři obstáli v konkurenci 12 617 vín od 1 756 producentů ze 42 zemí z celého světa. Bohužel jsme se nedostali k celkové listině oceněných vín, ale mezi těmi nejúspěšnějšími jsou vinaři všem návštěvníkům našeho festivalu dobře známí. Například Vinařství Piálek & Jäger, Vinařství Volařík, Vican Rodinné Vinařství nebo Vinné sklepy Lechovice. Už na jaře se na Kyjovsku potkáte i s medailisty Spielberg CZ nebo Víno Hruška.
 
Poznačte si termín příštího festivalu

Modré Hory již za chvíli ve vašem mobilu

Na stránkách festivalu najdete už téměř všechno. Do dvou týdnů však spustíme také online průvodce pro váš mobil. Co tam bude navíc? Zobrazíme vám 17 vinařství a jejich vína i s analytikou, čili zbytkovým cukrem, kyselinkami a alkoholem a také s cenami. Proč tak brzy? Testujeme, jestli, si objednáte nějaké víno už před festivalem. Vinaři nás totiž straší, že jim rychle dochází zásoby těch nejžádanějších vín. Až to spustíme, dáme vám vědět.
 
Festivaloví vinaři a jejich vína

Předfestivalová příprava v pohodě

Prodej vstupenek nabírá obrátky. Ani tentokrát jich nechceme prodat více než 2 000. Křivka ukazuje, že vyprodáno by mohlo být už před festivalem. Z celkem rekordních 407 balíčků (vstupenka, ubytování, hotelový bus) zbývá volných asi 130. Snad to bude ke spokojenosti všech zájemců stačit. Rovněž autobusy už mají jízdní řády. Budou jezdit po trase ve tvaru osmičky. Jeden celý okruh zabere 36 minut. Jste připraveni?
 
Vyberte si ubytování
Copyright © 2019, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 
Pro odhlášení newsletteru klikněte sem: Odhlásit

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.

Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: otevrene.sklepy@nap.cz; tel: 515 903 121