Zimní Víno z blízka v brněnských restauracích, vinárnách a na Špilberku.
Festival Víno z blízka pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o. p. s.

Vážení milovníci a znalci vína,

máme za sebou krásnou letní sezónu v Otevřené zahradě, pomalu i čas vinobraní, čekají nás mladá vína i dospělá vína předešlých ročníků. Vybral jsem pro vás 14 skvělých moravských vinařů a vsadím se, že málokdo z vás bude znát každého z nich. Opět jsem se snažil vybrat z každé vinařské podoblasti klasickou kvalitu, inovátory i neznáme malé vinaře. A nejen to, vyslyšel a splnil jsem vaše přání, i když jedni se chtěli vrátit do centra města a druzí zůstat na hradě. Takže na hradě bude sedm vinařství a sedm v podhradí. Máme to krásně vymyšleno, od 11:00 do 15:00 budou degustace vinařů v restauracích, můžete tam skončit obědem, a od 13:00 do 17:00 budeme degustovat na hradě. A zde můžete skončit nákupem vín v centrálním prodejním místě. Vše najdete na stránkách Vína z blízka a průvodce degustační a nákupní sobotou bude opět v papírovém i digitálním provedení. Těšíme se na setkání s vámi i vinaři.
 
Kupte si vstupenky na Víno z blízka

V restauracích s dobrým jménem

V úzkém centru města jsme hostování vinařů domluvili v kvalitních restauracích. Obsadíme exkluzivní foyer hotelu Barceló Brno Palace se skvělými suchými víny ze Znojemska, v luxusním Petit Cru bude jejich dvorní dodavatel z Mikulova, ve stylové restauraci Morgal zástupce vinařů zvaných autentisté s přírodními víny. Jedna báseň přivítá nováčka festivalu ze Strážnice, kavárna Podnebí zase vinaře z Rohatce, Castellana trattoria vinaře z Nikolčic a v La Bouchée najdete červená vína amerického typu.
 
Festivaloví vinaři a místa

Na Špilberku s rozšířenou vstupenkou do expozic a výstav

Dalších sedm vinařství bude hostovat v interiérech hradu. Kdo hrad v posledních letech nenavštívil, bude mile překvapen kvalitní rekonstrukcí a s rozšířenou vstupenkou může navštívit všechny expozice a výstavy. Vína, která přes den ochutnáte, si můžete označit v mobilu, jednoduše vytvořit objednávku a na výdejním místě si je buď vyzvednout, nebo objednat doručení domů. K prodejnímu místu bude možné přijet i vlastním autem.
 
Informace o festivalu

Vstupenky a slevy na našem e-shopu

Vstupenky si můžete koupit v předprodeji za 550 Kč, na místě o 50 korun dráž. Ve vstupence je obsažených 14 degustačních žetonů. Skupinová sleva od čtyř osob je 10 %. Sleva za ČD Bonus bude platná po předložení jízdenky z vlaku z pátku nebo soboty ve směru do Brna. Rozšířená vstupenka se vstupy do hradních expozic bude stát o 150 korun více. Žetony budou dostupné na registračních místech ve městě i na hradě a všech vinařů v restauracích.
 
Kupte si vstupenky na festival
Copyright © 2019, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.
Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: vinozblizka@nap.cz; tel: 515 903 121