Zimní Víno z blízka v brněnských restauracích, vinárnách a na Špilberku.
Festival Víno z blízka pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o. p. s.

Vážení milovníci a znalci vína,

letošní zimní Víno z blízka vám představí vinaře doslova od nuly po sto. Tedy alespoň pokud se týče výměry vlastních vinic. Nulu reprezentuje vinařství VINO HORT ze Znojemska. Vlastní vinohrady nemá, veškeré hrozny nakupuje od svých stálých a osvědčených dodavatelů. Majitel Jiří Hort dává veškerou energii do práce technologa a sklepmistra a říká, že se odborníkům vinohradníkům nikdy nemůže v jejich zkušenostech a znalostech vyrovnat. Zcela v souladu s tím nakupuje bílé hrozny na Znojemsku a modré ve Francii. Více než stovku hektarů vlastních vinic naopak obhospodařuje Vinařství Červinka na Mikulovsku. Rodinná historie spojuje dědu hospodařícího na malé vinici, otce – mistra technologa v zemědělském družstvě v Horních Věstonicích a syny. V rodinném vinařství tak dnes o hrozny a vína ze svahů Pálavy pečují společně zástupci tří generací.
Podobně pestrá škála je i v přístupu vinařů k technologiím. Od malovinařů s naturálními víny až po top technologie s víny v moderním stylu. Poznávejte Moravu!
 
Kupte si vstupenky na Víno z blízka

Stále více biovin

Určitě si všimnete, kolik vinařů se hlásí k biohospodaření a vínům v biokvalitě. Biovíno musí být vyrobeno podle zásad ekologického zemědělství, určených zákonem a příslušných nařízením Evropské komise. Lze ho vyrobit pouze z hroznů z ekologicky certifikované vinice. Není povoleno používat pesticidy a nelze používat konvenční průmyslová hnojiva. Biovína poznáte i podle označení na etiketě. Někteří vinaři říkají, že dnes už je prakticky všechno víno bio. Tak se jich na to zeptejte.
 
Festivaloví vinaři a jejich vína

Poznejte finalistu Vinařství roku 2019

Jedním z letošních finalistů soutěže Vinařství roku 2019 je v kategorii malých vinařství (do 50 000 l) i Vinařství Piálek & Jäger. Nominaci získali nejen díky kvalitě vín, ale i ve všech dalších kritériích této nejprestižnější vinařské soutěže. Na našem Víně z blízka ho najde ve vstupním foyer hotelu Barceló na Šilingráku. Dva veselé vinaře si možná pamatujete z úplně prvního ročníku, kdy byla taková zima, že si v kasematech pod Špilberkem museli přiobléct teplé spodky.
 
Vše důležité o festivalu

Festival otevřených sklepů

Opět vyprodáno máme na Festivalu otevřených sklepů, který se již tento víkend koná v Modrých Horách. Celovíkendové akce se zúčastní 34 místních vinařství a něco přes 2 000 návštěvníků. Vinaři nabídnou nejen téměř 500 vín, ale i speciální programy jako například vertikální degustaci Frankovky u Honzy Stávka nebo prochutnání několika soukromých archivů. Gastronomie nebude zaostávat, od vegetariánských dobrot přes gril až po místní speciality tetiček z Kobylí. Další festival bude v dubnu na Kyjovsku. Pojedete?
 
Pojeďte za vinaři
Copyright © 2019, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.
Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: vinozblizka@nap.cz; tel: 515 903 121