Svatý Martin pod Pálavou 2018
Festival otevřených sklepů pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o.p.s.

Vážení milovníci a znalci vín, přátelé jižní Moravy,

když jsme v roce 2010 poprvé s festivalem zavítali do obcí pod Pálavou, poprvé jsme měli vyprodáno. Dýchá to tady jihem, vesnice nejsou velké a do svahů se šplhají vinice, kam oko dohlédne. Prostě se vám tady líbí. Určitě jste si všimli, že jsme z tradiční sestavy obcí vypustili Strachotín a Popice a vyměnili je za Milovice a Bulhary. Co nás tedy v jednotlivých obcích čeká? Jak jsem již minule naznačil, v Horních Věstonicích budou vinaři v plné sestavě. Kromě vinařství Moravčíkova vína, Vinařství Červinka a Vinařství Gorčíkovi, která znáte z minulých ročníků, otevře svůj sklep i Víno Šimák, které si možná pamatujete z loňského podzimu v Mikulově. Poprvé se přidají i menší vinaři, bratři, ovšem každý se svým vlastním vinařstvím – Bronislav a Jaromír Chovancovi. A svoji festivalovou premiéru si odbude i velké rodinné vinařství Vinofol. Nově a velmi elegantně obnovený sklep pojmenovali Veltlinum 1874 a stojí za to nejen kvůli architektuře, ale samozřejmě i kvůli vínům.
 
Kupte si vstupenky na festival

Kde a jak se snadno a kvalitně ubytovat

Se sháněním ubytování příliš neotálejte. Už více než polovina ubytovacích balíčků, které nabízíme na webu, je obsazena. Stále ale ještě zbývá dost lůžek v hustopečském hotelu Amande a v mikulovském Zámečku. Pravidelně pro vás také aktualizujeme nabídku ubytování v okolí - stačí se na webu podívat pod záložku Další ubytování.
 
Zajistěte si ubytování

Program, protože nejen víno duši oblažuje

Program u vinařů se již rýsuje, mrkněte na stránkách. Kdyby se nám však povedlo domluvit prohlídku kostela svatého Michaela archanděla v Dolních Věstonicích, tak to byste viděli něco unikátního! Kostel není veřejně přístupný, mše se zde nekonají, ale jeho sochařskou výzdobu tvoří více než dvě desítky soch Ignáce Lengelachera z 18. století. Ohromující! Zkusíme to s panem farářem domluvit. 
 
Podrobnosti k programu

Registrace v kulturáku, vstupenky na e-shopu

Vstupenky na festival si pohodlně koupíte přímo na našem e-shopu, využít můžete také Ticketstream. A co potom? Se vstupenkou dorazíte v sobotu 10. listopadu na registrační místo v kulturním domě v Pavlově. Od 8 do 15 hodin vám tu vydáme skleničku a festivalovou látkovou tašku s tištěným průvodcem, ve kterém najdete všechny informace o vinařích, dopravě i doprovodném programu.
 
Organizace festivalu
Copyright © 2018, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 
Pro odhlášení newsletteru klikněte sem: Odhlásit

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.

Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: otevrene.sklepy@nap.cz; tel: 515 903 121