Zimní Víno z blízka na hradě Špilberku.
Festival Víno z blízka pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o. p. s.

Vážení milovníci vína, přátelé jižní Moravy,

obdivujete genia loci Brna? Pohled z oken hradu Špilberku na zimní město je okouzlující. Máte rádi architekturu? Pokud jste ještě neviděli obnovené interiéry hradu, budete žasnout, prostě nádhera. Máte rádi historii a výtvarné umění? Ve třech patrech hradu vám nabízíme procházku sedmi expozicemi a dvěma výstavami. Máte rádi moravské vinaře? Spolehněte se na náš výběr. Chcete důstojně oslavit 100 let založení republiky? Čeká vás 100 vín ze všech čtyř vinařských podoblastí. Degustační stoly i stolky budou v královské kapli, hranolové věži, velkém sálu Ogilvy, v prostorech galerie, ve věži hradní hlásky, na vyhlídkové jižní terase a v hradním vinném sklepě. K vínu tapas, terinky, vyprošťovací teplá polévka a drobná jídla. Vybrali jste si? Na festivalu Víno z blízka si můžete užít všechno najednou. Na Špilberku - v sobotu 1. 12. 2018.
 
Koupit vstupenky na Víno z blízka

Průvodce i nákupní košík on-line

 
Půjde to i bez mobilu, ale s ním to bude větší zábava. Prodejní místo jsme letos přesunuli přímo ke vstupní bráně hradu, takže: ochutnáte, kliknete, objednáte a vína, která vám chutnala, na vás budou v kartonech čekat u východu z hradu. Vjezd pro auta bude zajištěn, u větších nákupů nabízíme i dovoz vín domů. Aplikaci bychom rádi spustili už měsíc před samotnou akcí. Opravdu to bude zábava.
 
Podrobnosti o festivalu

Výběr vinařů podle klíče 4x3+1

Z každé ze 4 vinařských podoblastí jsme pečlivě vybrali a osobně pozvali 3 vinařství. V třinácté komnatě bude jako bonus domácí vinařství - dodavatel pro vinný sklep Špilberk. Vloni jsme vsadili na známá jména a ověřené značky, letos jsme vybrali kvalitu, kterou v supermarketech nenajdete. Snad mezi nimi objevíte i vína na svůj vánoční a novoroční stůl.
 
Vinaři na zimní Víno z blízka

Rok 1918 - co nám válka vzala a dala...

Výstava, kterou máte v ceně základní vstupenky, připomíná konec velké války a 100. výročí vzniku Československa. Dozvíte se, co se v osudových dnech dělo přímo v Brně. Lidé přísahali věrnost republice, na náměstí Svobody dokonce poškodili sochu rytíře Wehrmanna. Během války se do ní zatloukaly hřebíky zakoupené na podporu vdov a sirotků po padlých, hlavně byla nenáviděným symbolem monarchie. Replika sochy je největším exponátem výstavy.
 
Za vínem a výstavami na Špilberk
Copyright © 2018, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.
Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: vinozblizka@nap.cz; tel: 515 903 121