Svatý Martin pod Pálavou 2018
Festival otevřených sklepů pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o.p.s.

Vážení milovníci a znalci vín, přátelé jižní Moravy,

v době letošní sklizně jsou vinaři výjimečně vytíženi. Množství hroznů překonalo očekávání, jejich kvalita je také dobrá, a tak se každý snaží zpracovat, kolik může. Výkupní cena hroznů klesla až na třetinu, přesto je někteří vinohradníci nemají komu prodat. Ročník 2018 se na trhu usídlí asi na delší dobu, na festivalu se s ním seznámíte minimálně v deseti sklepech. Speciální kategorií mladých vín jsou pak vína svatomartinská. O udělení této známky bude rozhodovat odborná komise. Takže do kterého sklepa jít na mladé víno, to už víme, kde bude se známkou Svatomartinské, to se dozvíme v neděli 11. 11. v 11 hodin. Na festivalu najdete vína ročníku 2018 ve dvou sklepech v Horních Věstonicích i v Dolních Věstonicích, dále ve dvou sklepech v Pavlově a ve čtyřech sklepech v Bulharech. Kromě svatomartinských odrůd Müller Thurgau, Muškát moravský, Veltlínské červené rané, Modrý Portugal, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe najdete i mladé víno z odrůd Solaris nebo Souvignier gris. Folklór, který k tomu nezbytně patří, potkáte na svatomartinských slavnostech v sobotu 10. 11. v habánských sklepech na Husím plácku v Dolních Věstonicích.
 
Kupte si vstupenky na festival

Kam tedy za mladým vínem?

Vinařství Pazderka a Moravčíkova vína mají v nabídce po čtyřech mladých vínech, Vinařský dvůr Fuzgrunty nabízí tři mladá vína, Vinařství Chovanec, Vinný sklep u Ředinů, Vinařství Antoš a Vinařství Nad Sklepy po jednom. Mladá vína ochutnáte také ve Vinařství Dušan Padalík a ve Vinném sklepě Pulgáry. V neděli 11. 11. po 11. hodině se zastavte ve Vinařství Machovec v Pavlově. Jejich tři svatomartinská vína budou všechna Svatovavřinecká, a to červené, rosé a klaret. Hezký dárkový set.
 
Všechna festivalová vína

Pavlov plný zvučných jmen

Víte, co mají společného Vinařství Reisten a Vinařství NEPRAŠ & Co.? Obě založil Radek Nepraš. Víte, co mají společného Národní vinařské centrum, vinařský spolek Vinitores Palaviensis a vinařství Palavia Vinum? Všechno řídí Ing. Pavel Krška. Víte, co mají společného vinařství Foltýn, Topolanský, Antoš a Zatloukal? Jsou téměř sousedé na sklepní ulici Česká. Jen Vinařství Pod Pálavou je na Družstevní. K tomu budou v Pavlově dva hostující vinaři.
 
Vinaři v Pavlově

Víte všechno o vstupenkách?

V e-shopu najdete vstupenku i v podobě dárkového poukazu. Při nákupu nad 10 kusů máte vstupenky se slevou 10 %. A pokud přijedete vlakem do zastávek Zaječí, Břeclav, Popice nebo Mikulov a zarezervujete si vstupenku předem, jízdenka je 20% slevovým kupónem! Vstupenky ještě jsou a možná tak 10 dnů ještě budou. Předprodej končí nejpozději v pátek 9. 11. ve 12 hodin.
 
Vstupenky na festival
Copyright © 2018, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
 
Pro odhlášení newsletteru klikněte sem: Odhlásit

Kontakt:
Partnerství, o.p.s.

Údolní 33, Brno 602 00
e-mail: otevrene.sklepy@nap.cz; tel: 515 903 121